R.Čepkauskienė: niekada nereikia nustoti mokytis

„Mes – tie, kurie mokykloje nesimokėme anglų kalbos arba jau spėjome ją primiršti“, – taip save ir savo šeštą dešimtį įpusėjusius bendramokslius pristato ponia Reda.
Anot vienoje Kauno mokykloje logopede dirbančios moters, anglų kalbos kursus ji nusprendė lankyti pajutusi, kad „pritrūksta žodžių“, o norėdama žengti koja kojon su mokiniais, gilina ir informacinių technologijų žinias. „Vieniems naujų žinių prireikė darbe, kiti nori su lietuviškai nemokančiais žentais ir marčiomis susikalbėti, treti siekia įgyti papildomų kompetencijų, kad lengviau būtų susirasti naują darbą, – tokias vyresnio amžiaus žmonių noro mokytis anglų kalbos ir kompiuterinio raštingumo priežastis įžvelgia Kauno moterų užimtumo informacijos centro vadovė Rasmina Čepkauskienė, besidžiaugianti, kad centre vykstančių kursų klausytojai puikiai žino, jog „niekada nereikia nustoti mokytis“. O darbo santykių ekspertas Saulius Jovaišas pastebi: „Tendencija, kad žmonės mokosi naujų dalykų, imasi papildomos veiklos ir realizuoja save bei užsidirba papildomai, ateina ir į Lietuvą“.

Kas jie – nesitenkinantys įgytomis žiniomis ir nuolat siekiantys naujų, o savo pomėgį paverčiantys darbu ir sėkmingai derinantys vadybininko, vestuvių fotografo ir kitas pareigas? Kur jie to išmoko ir kaip naujos žinios keičia jų gyvenimą – TV laidoje „Nebijok pažinti“. Penktoji Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finasuojamo ciklo laida – šeštadienį, gruodžio 1 d. 9.30 val. per LNK.

Jei planuojate mokytis profesinėje mokykloje, įstoti galite nelaukdami vasaros. Šiemet pirmą kartą priėmimas vyksta ir žiemą – nuo lapkričio 14 d. iki gruodžio 14. d. Daugiau informacijos LAMA BPO sistemoje http://profesinis.lamabpo.lt/. Išsamiai apie mokymosi galimybes Lietuvoje, profesijas, kvalifikacijas, mokymo programas bei priėmimo taisykles – atviroje informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistemoje AIKOS www.aikos.smm.lt