„Re-think. Profesija kitu kampu“ nugalėtoja – moksleivė iš Utenos

Baigėsi profesijų pažinimo konkursas jaunimui „Re-think. Profesija kitu kampu“. Konkurso, kuriame dalyvavę moksleiviai ir jaunuoliai iki 25-erių metų turėjo pasitelkti fantaziją ir savaip pristatyti virėjo, kepėjo, konditerio, padavėjo, barmeno, viešbučio administratoriaus ir renginių organizatoriaus profesijas, nugalėtoja tapo Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokinė Liepa Mameniškytė. Jai atiteko Makaliaus įsteigtas prizas – 1000 eurų čekis pasirinktai kelionei.

„Mano filmukas – apie padavėjo profesiją. Jis sukurtas iš daugybės nuotraukų. Pirmiausia prisikarpiau paveikslėlių, o paskui juos fotografavau. Ir iš tų nuotraukų sukūriau filmuką“, – apie sėkmę atnešusį darbą pasakojo Liepa. Šiemet aštuntą klasę baigusi mokinė dar nenusprendė, kur mokysis toliau, bet kūrybinės profesijos – viena iš ją dominančių sričių.

Konkurse, kurio tikslas – padėti jaunimui geriau pažinti įvairias profesijas, kurias galima įgyti profesinio mokymo įstaigose, bei populiarinti profesinį mokymą, antroji vieta atiteko Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos komandai už kūrinį „Išalkusio menininko pusryčiai“, trečioji – Šiaulių Lieporių gimnazijos komandai „Le‘Rasue“. Konkursui atsiųsti darbai buvo skelbiami socialiniame tinkle „Facebook“. Lankytojų favoritu tapo ir specialų prizą pelnė Matas Žoginas, kurio darbas „Bar chemistry“ surinko daugiausia „patiktukų“. Specialiais prizais už kūrybingai atskleistą konditerių, barmenų, virėjų darbą apdovanoti Garliavos Adomo Mitkaus, Šakių „Varpo“, Alytaus Vidzgirio pagrindinių ir kitų mokyklų mokiniai.

Iš viso konkurse dalyvavo moksleiviai iš daugiau nei 20 skirtingų Lietuvos mokyklų, pateikę per 200 darbų – daugiausia filmukų ir fotografijų. Konkurso metu jie apsilankė daugiau nei 25 įmonėse ir susipažino su restoranų, viešbučių ir renginių organizavimo įmonių veikla, kartu su geriausiu Lietuvos šefu tituluojamu restorano „Monai“ šefu V. Samavičiumi gamino desertus, Utenos restorane „Food lab“ padirbėjo padavėjais, viešbutyje „Park Inn by Radisson Kaunas“ sužinojo, kaip organizuojamas darbas, kai viešbutyje apsigyvena pasaulinio lygio žvaigždės, o tai, ką sužinojo ir patyrė, ir įamžino savo darbuose.

Baigiamajame konkurso, kuris surengtas įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje”, finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, renginyje dalyviai ir gausios jų palaikymo komandos stebėjo tetralizuotą mokslininkų šou „Atradėjas“, atsakinėjo specialiai parengtus klausimus apie įvairias profesijas.

Viskas apie konkursą „Re-think. Profesija kitu kampu“ – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.