Renginių cikle darbdaviams – apie naujas galimybes pameistryste susidomėjusiam verslui

Vis daugiau mūsų šalies darbdavių įsitikima, kad profesijos mokymasis pameistrystės būdu – bene tiesiausias kelias pasiekti, kad profesinis mokymas atlieptų darbo rinkos poreikius, o specialistai įgytų reikiamų gebėjimų ir patirties.

Pameistrystė Lietuvoje pripažinta prioritetiniu būdu ruošti darbo rinkai reikalingus specialistus, tačiau kol kas tik apie 13 proc. profesinio mokymo įstaigų mokinių jau mokėsi ar šiuo metu mokosi realiose darbo vietose įmonėse. Tikimasi, kad pavasarį Lietuvoje startavęs projektas „Pameistrystė – nauja galimybė man!“, kuris finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis, paskatins darbdavius plačiau atverti duris tiems, kurie dar tik mokosi profesijos. Iš viso per ketverius jo įgyvendinimo metus dalyviams numatoma skirti daugiau kaip 19 mln. eurų. Teikti paraiškas ir gauti finansavimą pameistrystei skatinti kartu kviečiamos profesinio mokymo įstaigos ir darbdaviai – ir didelės, ir smulkios bei vidutinės įmonės.

Nors verslas yra vienas iš pameistrystės plėtros socialinių partnerių, kol kas ne visos šalies įmonės ryžtasi išbandyti šį mokymo būdą. Todėl Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras pakvietė darbdavius į informacinių motyvacinių renginių ciklą „Profesinio mokymo atnaujinimas siekiant išspręsti įgūdžių neatitikimo problemą: mokymasis darbo vietoje ir pameistrystė visiems“. Verslo atstovai dalyvavo renginiuose, kurie vyko Klaipėdoje, Tauragėje, Mažeikiuose ir Šiauliuose. Jų dalyviai diskutavo ir kartu ieškojo atsakymų į klausimus „Ar pameistrystę galima vadinti naujos kokybės specialistų ruošimo perspektyva?, Ar plėtojant mokymą pameistrystės būdu realu patenkinti reikiamos kompetencijos ir įgūdžių turinčių darbuotojų paklausą darbo rinkoje? Kuo pameistrystė naudinga verslo įmonėms?“.

Jei jums aktualios šios temos, kviečiame dalyvauti renginiuose, kurie vyks gegužės mėnesį:
gegužės 8 d. 10.00 val., Kėdainių profesinio rengimo centre (Šėtos g. 105, Kėdainiai); gegužės 9 d. 9.00 val., Gamybos inovacijų slėnyje (Nalšios g.11, Vilnius); gegužės 10 d. 10.00 val., Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje (Kauno g. 108, Ukmergė). Daugiau informacijos apie renginius telefonu +370 612 85665.

Renginių darbdaviams ciklą organizuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, įgyvendinantis projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.