Programos trumpa anotacija/ tikslas ir uždaviniai
Seminaro metu dalyviai susipažins ir aptars, kaip metodiškai taikyti problemų sprendimu grįstą mokymą ir mokymąsi, sužinos kodėl ši strategija veiksminga, aktuali ir ypač tinkama taikyti profesiniame mokyme.
Bendradarbiaujant ir konsultuojantis, bus aiškinamasi, kaip konkrečiai problemų sprendimu grįstą mokymą(si) pritaikyti praktinėje veikloje, o atliekant konkrečias užduotis, analizuojant problemų sprendimu grįsto mokymo(si) pavyzdžius ir atsižvelgiant į mokymo programas, bus rengiama problemų sprendimu grįsto mokymo(si) taikymo vizija.
Mokymai orientuoti į praktinę veiklą – ne mažiau kaip 2/3 laiko skiriama seminaro dalyvių kūrybinei ir praktinei veiklai.
Seminaras gali būti organizuojamas, pagal poreikį (datą pasirenka profesinio mokymo įstaiga) tikslingai konkrečios profesinio mokymo įstaigos bendruomenei, siekiant pagerinti mokymosi proceso kokybę, tikslingai kartu parengti ir pritaikyti inovatyvios, aktualios mokymosi strategijos – problemų sprendimu grįsto mokymo idėjas. Mokymų metu kiekvienas dalyvis turės sąlygas parengti konkrečias problemų sprendimu grįsto mokymo užduotis, jų taikymo ir vertinimo metodiką atsižvelgiant į savo mokymo programas ir atskiras temas.
Programos rengėjai (autoriai)
Doc. dr. Gintautė Žibėnienė.
Mykolo Romerio universitetas.
Tyrimų ir interesų sritys: mokymo ir studijų kokybės užtikrinimas, mokymo ir studijų programų rengimas ir atnaujinimas, šiuolaikinės didaktikos teorija ir praktika, asmens pasiekimų vertinimas ir įsivertinimas, refleksija, vertinimo metodologija.
Pedagoginio darbo patirtis – 20 metų.
Seminarų vedimo patirtis – daugiau kaip 15 m. Lektorės įsitikinimu – kiekvienas susitikimas su žmogumi yra dalijimasis, remiantis nuoširdumu, atsakingumu, sąžiningumu.
Mokslinė ir taikomoji mokslinė veikla:
Doc. dr. Gintautė Žibėnienė yra autorė 2 mokslinių studijų, 2 monografijų, daugiau kaip 30 mokslinių straipsnių, įvardytų tarptautinėse ir Lietuvos mokslo tarybos patvirtintose duomenų bazėse, o taip pat, vadovėlio „Pasiekimų vertinimas ir įsivertinimas“ (2014) bendraautorė.
Programą kuruojantis KPMPC darbuotojas
N. Daujotienė
Telefonas: (8 5) 249 7130
El. paštas: nijole.daujotiene@kpmpc.lt