Savamokslė siuvėja Brigita: „Stoti į profesinę mokyklą – teisingas kelias“

„Mokydamasi pradinėse klasėse lankiau rankdarbių būrelį. Nuo tada man ir patinka siūti“, – sako šiais metais Ignalinos gimnaziją baigusi Brigita, mokyklos šventėms pati pasisiuvusi net kelias originalias sukneles. Kol kas mokytis profesijos ji nepradėjo – iš pradžių planus pakoregavo pandemija, o paskui mergina nusprendė iš naujo apsvarstyti, ar stoti į aukštąją, ar į profesinę mokyklą. Todėl sulaukusi laidos „Būk profesionalas“ kūrėjų pasiūlymo geriau susipažinti su siuvėjo profesija, savamoksle siuvėja save vadinanti mergina nedvejodama sutiko.

Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos, kurioje ruošiami individualaus siuvimo siuvėjai profesionalai, vyr. profesijos mokytoja Jolanta Gaižutienė Brigitai pasakoja, kad jų mokinius į praktiką mielai priima ir džiaugiasi jų kruopštumu bei įgūdžiais garsiausi Lietuvos drabužių dizaineriai, o nusprendusi patikrinti merginos gebėjimus, pasiūlė pasiūti jai veido kaukę. Ir žinote ką – Brigita pasiuvo ne įprastą, o dvipusę kaukę ir nustebino mokytoją siuvimo mašinos valdymo įgūdžiais. Tačiau, kai reikėjo parodyti pačios pasisiūtą suknelę drabužių dizaineriui Mindaugui Rainiui, Brigitos drąsa beveik išgaravo. Tačiau meistras savamokslės darbo pernelyg nekritikavo, o drąsindamas merginą sakė, kad pats būdamas 16 metų apsisprendė, jog iš pradžių mokysis profesinėje mokykloje ir tik po to stos į aukštąją. „Kiekviena diena, praleista profesinėje mokykloje, man ir dabar padeda kasdieniniame darbe, nes čia įgijau praktinių įgūdžių. O gerų siuvėjų ir konstruktorių paklausa labai didelė, todėl talentingam žmogui susirasti darbą nebus sunku“, – sakė jis. Laidoje taip pat sužinosite, kad atvažiavę iš atokesnių Lietuvos miestų ir miestelių mokiniai gali apsigyventi bendrabutyje, jiems mokama stipendija, o baigęs mokslus ne vienas imasi ir savo verslo. „Manau, kad pirmiausia stoti į profesinę mokyklą – teisingas kelias“, – baigiantis turiningai dienai prasitarė ir Brigita.

Kaip merginos pasiūtą veido kaukę ir suknelę įvertino profesionalai, bei ką nusprendė Brigita, sužinojusi, kad šiemet stoti į profesines mokyklas galima iki pat gruodžio vidurio – aštuntoje TV laidoje iš ciklo „Būk profesionalas“.

Ją žiūrėti kviečiame šį šeštadienį, spalio 24 d. 11.30 val. per TV3. Laida, parengta įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ ir finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, kartojama pirmadienį, spalio 26 d. 9.00 val. per TV6.