Sėkmingi bėgliai: nuo krizės – į oreivystę, nuo skrandžio opos – auginti kalakutų

Vietoj kostiumo, kaklaraiščio ir sekretorės – ferma su daugybe kalakučiukų… Taip vienas laidos herojus bėgo nuo sveikatos problemų. O kitas, bėgdamas nuo krizės, – oro balionu pakilo į dangų. Sakysite, taip nebūna? Būna, dar ir kaip būna…

Devynioliktus metus ūkininkaujantis Leonas per tą laiką nė karto nesigailėjo, kad miestą, ekonomisto diplomą ir įmonės vadovo pareigas bei kostiumą ir kaklaraištį iškeitė į kaimą ir fermą su daugybe kalakutų. „Visas knygas, kurias tik radau, perskaičiau, kaip įdomiausius romanus jas skaičiau“, – pasakoja save savamoksliu kalakutų augintoju vadinantis ūkininkas ir priduria, kad ir anksčiau, ir dabar progai pasitaikius važiuoja pasižiūrėti, kaip dirba kalakutų augintojai kitose šalyse, o tada – tobulina įrangą, gerina paukščių priežiūrą. Anot jo, kraustytis iš miesto į kaimą paskatino noras gyventi sveikiau, bet svajonė tikru verslu taps tik tada, kai laikysies svarbiausios taisyklės – „nebijoti greitai priimti sprendimus, nes versle užtenka pavėluoti truputį, kad pavėluotum labai daug“.

Kitas laidos „Mokytis niekada nevėlu“ herojus – oro baliono pilotas Arūnas šia profesija susidomėjo per pačią krizę, kai teko ieškoti naujo darbo. Anot jo ir aeronautikos mokyklos vadovo Lauryno, gauti oro baliono piloto licenciją nesudėtinga – keli mėnesiai paskaitų, skrydžiai su instruktoriumi, o paskui – egzaminas, kurį sudaro teorinė dalis ir savarankiškas skrydis. Kitas dalykas – savybės, kurių reikia norint dirbti šį darbą. Jomis domėjosi dar vieną profesiją išbandžiusi Aistė, o Vytaras šį kartą sužinojo, kaip atpažinti, kad žirgas pyksta, ir gilinosi į žirgininkystės bei gyvūnų prižiūrėtojo profesijos paslaptis. Laidoje taip pat sužinosime apie tęstines studijas profesiją keičiantiems žmonėms ir apie tai, kad ko nors išmokę savarankiškai ir išlaikę atitinkamų kompetencijų egzaminą, gausite pažymėjimą – dokumentą, kuris patvirtins: jūs tai tikrai mokate ir sugebate.

Septintąją televizijos laidų ciklo „Mokytis niekada nevėlu“, kuris finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, laidą kviečiame žiūrėti spalio 20 dieną 10.30 val. per TV3.