Šiandien pamatykite, kas jus puoš rytoj

„Jei žinai, kuo nori tapti, sužinok, koks būsi, jei abejoji, ar sugebėsi – ateik išsklaidyti savo abejonių“, – taip galėtų skambėti tarptautinės mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodos „Studijos 2019“ šūkis, jei jį kurtų profesinių mokyklų mokiniai – būsimieji grožio paslaugų sektoriaus profesionalai.

Pačioje interaktyviausioje parodos erdvėje „Profesija gyvai“, kur bus pristatytos aktualiausios Lietuvos darbo rinkoje profesijos, jaunieji kirpėjai, vizažistai ir floristai iš visos Lietuvos ne tik pasakos apie savo svajonių profesiją, bet ir susirungs nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse. Jei norite pamatyti, ko mokosi ir ką jau moka tie, kurie gražins mus bei puoš mūsų šventes ateityje, ar jaučiate, kad jūs sutvertas kurti, puošti kitus ir dovanoti jiems džiaugsmą, vasario 7-8 dienomis užsukite į Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 4 salę. Pasak jaunųjų parodos dalyvių, tereikia labai norėti, nes viso kito išmokys patyrę profesijos mokytojai, o grožio paslaugas teikiantiems profesionalams darbo užteks visada ir jokie robotai jų neišstums…

O gal tiesiog stabtelėkite eidamas pro šalį? Būsimieji meistrai pažada – ko jau ko, bet idėjų, kaip pradžiuginti artimą žmogų savo rankomis sukurtu floristiniu kaklo papuošalu ar kaip greitai ir gražiai susišukuoti ir pasidažyti vakarėliui – tikrai pasisemsite su kaupu.

Būsimųjų profesionalų profesinio meistriškumo konkursai, kurių metu jie ne tik varžosi vieni su kitais, bet ir pristato savo gebėjimus būsimiems darbdaviams ir visuomenei – projekto „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, kuris finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis, dalis – vyksta jau ne pirmus metus. Pernai parodoje „Studijos 2018“ savo gebėjimus demonstravo būsimieji automechanikai ir virėjai.