Apsigyvenus kurioje nors šalyje ilgesniam laikui, pramokti kalbą bent tiek, kad suprastum, apie ką šnekasi vietiniai – būtina, įsitikinusi septyniomis kalbomis laisvai kalbanti Sigita.
„Prieš devynerius su puse metų apsigyvenusi Tartu, auginau mažylį, o kai jis būdavo vaikų darželyje, mokiausi estų kalbos. Ir jau seniai šioje šalyje dirbu gide. Bet kalba padeda ne tik susirasti darbą ir geriau pažinti šalies, kurioje lankaisi, kultūrą“, – sako šiuo metu dar dviejų kalbų besimokanti moteris. Anot Sigitos, mokytis papildomų kalbų ją dar mokykloje paskatino mama. „Ji sakydavo, kad kai nesupranti, apie ką kalba vietiniai, jautiesi nesaugi. Net ir važiuojantiems padirbėti į užsienį patarčiau pasimokyti tos šalies kalbos, kad jūsų neapgautų. Pavyzdžiui, man labai pravertė vokiečių kalbos žinios“, – prisimena ji.
Kita laidos „Neformaliojo mokslo virtuvė“ pašnekovė – Margarita, mokanti lietuvių kalbos kitakalbius suaugusiuosius, o pati keliaudama ir poilsiaudama jau išmokusi bent 5 kalbas. „Tai man padeda mokyti kitakalbius lietuvių kalbos ir padėti jiems įveikti kompleksus, nes visų mūsų tikslas nėra kalbėti puikiai – tikslas yra suprasti kitą pačiam būti suprastam ir susikalbėti vieniems su kitais. Be to, mokantis patiriamas malonumas irgi yra gera motyvacija“, – teigia moteris.
Apie tai, kas skatina suaugusį žmogų mokytis ir asmeninė visą gyvenimą besimokančiųjų patirtis iš pirmų lūpų – šeštoje radijo laidoje iš ciklo „Neformaliojo mokslo virtuvė“, finansuojamo ES struktūrinių fondų lėšomis. Laidos, kurią transliuos radijo stotis „Pūkas“, kviečiame klausytis antradienį, liepos 30 d., po 11 val. žinių.