Svarbiausia – didelis noras ir „kantrybė geležinė“

Jei 21-erių Renata nebūtų tokia užsispyrusi, šiandien ji mokytųsi kitur. Bet iš nedidelio Aukštaitijos miestelio kilusi mergina tvirtai žinojo: „Noriu būti floristė“.

Floristika 12-oje klasėje susidomėjusią Renatą tėvai skatino stoti į Policijos mokyklą, bet nugalėjo, anot merginos, „meniška jos prigimtis“. O galutinai apsisprendė važiuoti mokytis į Vilnių sužinojusi, kad galės apsigyventi Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro bendrabutyje. Dabar Renata jau antrus metus mokosi pasirinktos profesijos. Įgijusi patirties ji svajoja imtis savo verslo ir tvirtai sako: „Galvojantys, kad į profesinę mokyklą stoja tik tie, kuriems prastai sekėsi vidurinėje mokykloje – neteisūs!“

Apie mokyklą, kurią būsimoji floristė įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio, apie puokštes, kurias, pasirodo, ne taip paprasta kurti, ir apie tai, kodėl žinoma floristė Inesa Borkovska sako, kad svarbiausia „didelis noras, užsispyrimas ir kantrybė geležinė“ – trečioje TV laidoje iš ciklo „Būk profesionalas“.

Laidą, parengtą įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ ir finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, kviečiame žiūrėti šeštadienį, rugsėjo 19 d. 11.30 val. per TV3. Laida kartojama pirmadienį, rugsėjo 21 d. 9.00 val. per TV6.