Švietimo atstovai renkasi diskutuoti, o ne konkuruoti


Ankstyvą gegužės 18 d. rytą, Kauno technikos profesinio mokymo centras, Europos profesinių gebėjimų savaitę pradėjo profesiniais pusryčiais „Profesinio mokymo moduliai bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams“. Apskritojo stalo diskusiją organizavome su Kauno miesto bei rajono bendrojo ugdymo mokyklų atstovais ir Kauno rajono savivaldybės administracijos atstovais.

Susitikimo metu, prie bendro diskusijų stalo buvo aptarti profesinio mokymo moduliai bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, kurie yra kaip dar viena galimybė mokiniui, pradedančiam projektuoti savo karjeros kryptį. Visi dalyviai, galėjo gauti atsakymus į praktikoje kylančius klausimus ir pasidalinti patirtimi, diskutuoti apie išskirtinę profesinio mokymo programų modulių naudą, bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, ir tikslingą mokymo įstaigų bendradarbiavimą.

Šis susitikimas buvo puiki proga užmegzti ar sustiprinti bendradarbiavimą, pasidalinti savo įžvalgomis, prisiminti, kokias galimybes turi mokiniai iš bendrojo ugdymo mokyklų, bendradarbiaujant su profesinio mokymo įstaigomis.

„Pusryčiuose“ dalyvavę švietimo įstaigų atstovai išsakė norą, kad tokių susitikimų, skirtų konkrečioms temoms aptarti turėtų būti kuo daugiau, kadangi visi turime bendrą tikslą – padėti jaunam žmogui kurti sėkmingą ir kryptingą karjerą. Švietimo įstaigų tarpusavio dialogas yra ypač svarbus, siekiant, kad visi asmenys dirbtų su įgyta kvalifikacija susijusį darbą, ir žinoma, savo ateitį kurtų Lietuvoje.

Tikimės, kad tokie susitikimai taps tradiciniais, suburiantys švietimo įstaigų vadovus prie bendro diskusijų stalo, sujungiant bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo resursus. Bendromis jėgomis, galime kurti patrauklesnę mokymosi aplinką ir ugdyti sąmoningą profesijos pasirinkimą.

vet-skills-baneriss2

Renginys yra Europos profesinių gebėjimų savaitės 2022 renginių tinklelio dalis.