Tarptautinio programavimo konkurso „WEB Challenge 2023″ rezultatai

Kovo 27-29 dienomis Kauno informacinių technologijų mokykloje vyko tarptautinis programavimo konkursas „WEB Challenge 2023″. Į konkursą susirinko būsimieji programuotojai iš Maltos, Latvijos ir Lietuvos, kad išbandytų savo žinias ir įgūdžius.

Konkursas truks tris dienas, jo tikslas – ugdyti moksleivių gebėjimą spręsti problemas taikant pažangias WEB technologijas, skatinti kūrybiškumą ir tarptautinį bendradarbiavimą.
Profesinio meistriškumo konkursas vyksta antrus metus, tačiau šiais metais jis iš nacionalinio išaugo iki tarptautinio. Savo žiniomis čia varžosi moksleiviai iš Maltos menų, mokslo ir technologijų kolegijos, Rygos valstybinės technikos mokyklos, Klaipėdos technologijų mokymo centro, Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro bei Kauno informacinių technologijų mokyklos.
Konkurso užduotį rengė verslo atstovai – dalyviai turės sukurti viešbučio informacinę sistemą (API servisą) bei vartotojo sąsają. Pirmoji konkurso diena skirta BackEnd, antroji – FrontEnd programavimui, o trečioji – komandinei užduočiai atlikti. Pastaroji skirta skirta komandinėms užduotims įveikti ir įvertinti dalyvių gebėjimą spręsti programavimo problemą. Tai buvo rimtas iššūkis, kurį įveikti buvo galima, tik jeigu visi dirbs kaip komanda. Komandos iš trijų dalyvių varžėsi kurdamos matematinį – psichologinį žaidimą

Konkursas yra puiki proga būsimiems specialistams išbandyti save, parodyti savo įgūdžius ir bendradarbiavimo gebėjimus. Dalyvaujantieji galėjo susipažinti su kitų šalių moksleiviais ir mokytojais, dalintis žiniomis, patirtimi bei išmokti naujų dalykų.

Kol mokiniai varžėsi programavimo konkurse, KITM programavimo mokytoja Jolita dalinosi žiniomis su kolegomis iš Lietuvos.
Jolita Kuncienė pravedė seminarą tema: profesinio mokymo ir verslo sinergija. Seminare buvo pasidalinta praktine patirtimi kaip mokymo įstaigai nenutolti nuo verslo, kaip ruošti sėkmingus darbuotojus, kaip žinoti verslo poreikius rengiamiems specialistams, kaip padėti mokiniams kurti darbų, pasiekimų portfolio mokslo metų eigoje, kokios galimybės darbo rinkos dalyvių gali laukti Linkedin’e, kokius renginius ir iniciatyvas organizuoja KITM.

Skelbiame tarptautinio mokinių programavimo konkurso „WEB Challenge 2023“ nugalėtojus!

  • I vietą užėmė – Miks Mednis, Riga State Technical School
  • II vietą užėmė – Renārs Gausiņš, Riga State Technical School
  • III vietą užėmė – Markuss Mišins, Riga State Technical School

Taip pat buvo pasveikinti geriausiai konkurse pasirodę Lietuvos profesinių mokyklų mokiniai, įteikiant Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro pažymėjimus:

  • I-oji vieta – Daniel Pševlockij, Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras
  • II-oji vieta – Rokas Abrutis, Klaipėdos technologijų mokymo centras
  • III-oji vieta – Airidas Šimanskis, Kauno informacinių technologijų mokykla

Sveikiname šiuos talentingus mokinius ir dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šio renginio sėkmės!

Po intensyvaus trijų dienų programavimo, komandinio darbo, nuolatos pasirodančio jaudulio ir patiriamo nuovargio, tarptautinis konkursas „WEB Challenge 2023“ baigėsi, atnešęs vertingų patirčių tiek dalyviams, tiek organizatoriams.

Tai labai gerai atspindi konkurse KITM atstovavusio Airido žodžiai: „Kuo sudėtingesnė užduotis, tuo labiau skatina papildomai domėtis ir išmokti naujų dalykų. Per vieną konkurso dieną išmokau tiek, kiek per visą paprastą savaitę“.

Ačiū mūsų rėmėjams, prisidėjusiems prie konkurso įgyvendinimo:

Apie KITM organizuotą tarptautinį moksleivių programavimo konkursą rašoma Kauno dienoje.

Būsimųjų programuotojų meistriškumo konkurse Kaune – ir latviai bei maltiečiai | KaunoDiena.lt