Turite viziją, bet trūksta įgūdžių? Tiesiausias kelias – profesinė mokykla

Diplomą į stalčių ir pirmyn profesinę mokyklą. Būtent taip prieš penkerius metus pasielgė aukštojo mokslo diplomą į stalčių padėjusi Ana Savicka, nusprendusi įgyvendinti savo svajonę ir tapti individualių drabužių kūrėja.

„Nusprendžiau įgyvendinti savo svajonę – kurti drabužius, bet supratau, kad turiu viziją, o kaip ją įgyvendinti – nežinau, nes neturiu drabužių konstravimo ir siuvimo pagrindų“, – laidoje „Atgal į mokslą“ prisipažins savo prekės ženklą jau turinti moteris, pasirinkusi ne trumpalaikius kursus ar aukštąją mokyklą, o profesinio mokymo centrą, nes čia, anot jos, daugiausia galimybių įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių.

Diskusijoje dalyvaujanti Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Verslo ir paslaugų specialistų rengimo skyriaus vedėja Ramunė Janarauskienė papasakos, kur reikia kreiptis norint įgyti naują profesiją ir kokiais atvejais mokytis profesijos gali siųsti Darbo birža, o jums tai nieko nekainuos. Taip pat išgirsite istorijas apie mokytis amato atėjusius kelis kursus prestižiniuose užsienio universitetose baigusius jaunuolius ir šeštą dešimtį įpusėjusius darbuotojus, kurie meta iššūkį patys sau pajutę, kad jų žinios paseno, o profesija tapo ne tokia paklausi.

Apie galimybes nemokamai ar savo lėšomis keisti profesiją ir tobulinti įgūdžius bet kuriame amžiuje, įvairias formaliojo, tęstinio bei neformaliojo mokymo programas bei apie profesijas, kurias įgiję tikrai neliksite be darbo, ir kokios pagalbos iš valstybės gali tikėtis besimokantieji – ketvirtojoje radijo laidų ciklo „Atgal į mokslą” laidoje. Jos kviečiame klausytis antradienį, rugsėjo 25 d. po 11 val. žinių per „Pūko“ radiją.