Viruvės šefas J. Volkovas: „Iš šefo, kurio virtuvėje atlikau praktiką, išmokau to, ko nerasi jokiuose vadovėliuose“

Vilnietis Robertas, besisukantis prabangaus restorano virtuvėje, vos prieš kelerius metus baigė mokslus amatų mokykloje „Sodžiaus meistrai“, tačiau vienas geriausių Lietuvos virtuvės šefų Jevgenijus Volkovas nedvejodamas patiki jam gaminti sudėtingiausius patiekalus.

„Mokytis profesinėje mokykloje nutariau dėl to, kad joje tuo pačiu metu gali įgyti vidurinį išsilavinimą ir išmokti profesijos. O meilė maistui turbūt užprogramuota mano genuose – ir mama daug metų dirbo virėja, ir pusbrolis šios srities profesionalas“, – sako Robertas. Norėdamas įgyti kuo daugiau patirties, jis pasirinko mokymąsi pameistrystės būdu. Ir nesuklydo – patekęs į J. Volkovo vadovaujamą virtuvę jaunuolis greitai atsiskleidė. „Robertą man rekomendavo šios mokyklos mokytojai. Daviau jam vieną užduotį, po to kitą, trečią, ir pamačiau, kad jam puikiai sekasi“, – pasakoja geriausio Lietuvos šefo titulą 2016 m. pelnęs profesionalas, jau vėliau, kai Robertas baigė amatų mokyklą, o Jevgenijus pradėjo vadovauti kito restorano virtuvei, gabų jaunuolį pakvietęs dirbti kartu. Paklaustas, kas skatina dalintis patirtimi su profesinės mokyklos mokiniais, pripažintas virtuvės šefas, savo kelią taip pat pradėjęs profesinėje mokykloje, atsako: „Karjeros kelias prasideda profesinėje mokykloje, bet iš šefo, kurio vadovaujamoje virtuvėje pats atlikau praktiką, išmokau tokių dalykų, kurių nerasi jokiuose vadovėliuose. Todėl ir aš dalinuosi patirtimi su tais, kurie pradeda savo kelią“.

Išsamiai apie mokymosi pameistrystės būdu privalumus ir mokymo įstaigų bei verslo bendradarbiavimą rengiant jaunuosius profesionalus laidoje „Būk profesionalas“ pasakos profesinių mokymo įstaigų asociacijos viceprezidentas Vytautas Zubras, o amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ direktorė Dalia Beigienė primins, kad mokytis profesijos valstybės finansuojamose vietose galima ir nevalstybinėse profesinėse mokyklose, į kurias stoti galima per LAMA BPO sistemą. Taip pat sužinosite, kad ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir nedideliuose miesteliuose veikiančiose profesinėse mokyklose besimokantys mokiniai gali stažuotis užsienyje pagal „Erasmus+“ programą.

O kokiu išskirtiniu patiekalu Jevgenijus ir Robertas pavaišino laidos vedėjus? Visa tai – laidoje „Būk profesionalas“ šeštadienį, lapkričio 7 d. 11.30 val. per TV3. Laidų ciklas „Būk profesionalas“ rengiamas įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis. Dešimtoji šio ciklo laida kartojama pirmadienį, lapkričio 9 d. 9.00 val. per TV6.