Vyr. patrulis K. Sakalauskas: „Mūsų profesijai tinka olimpinis šūkis”

Jų darbas kupinas iššūkių, o kiekviena diena nepanaši nei į prieš tai buvusią, nei į tą, kuri ateis rytoj. Bet būtent tai ir traukia drąsius, stiprius ir ištvermingus vaikinus ir merginas rinktis policininko, ugniagesio ar pasieniečio profesiją.

„Mūsų profesijai labai tinka olimpinis šūkis „greičiau, aukščiau, tvirčiau“, nes norint įstoti į Policijos mokyklą, nepakanka įgyti vidurinį išsilavinimą. Jei nori būti superpareigūnas, turi būti greitas, sportiškas ir labai stiprus fiziškai, gerai pasirengęs psichologiškai ir aukštos moralės“, – sako vyr. patrulis Karolis Sakalauskas.

Pasieniečiai mokomi šaudyti, savigynos veiksmų, sulaikyti kontrabandininkus ir kitus pažeidėjus, patikrinti per sieną vykstančių žmonių asmens dokumentus ir transporto priemones. „Pasienietis – tai pusiau karys ir pusiau policininkas“, – sako profesijos mokytojas vyr. leitenantas Pavel Leonov, o kursantė Rasa prisipažįsta, kad sprendimą mokytis Pasieniečių mokykloje lėmė ne tik tai, jog profesija įdomi, bet ir tai, kad darbą tikrai turės. O būna ir taip: „Kartą krikšto duktė paklausė, kuo aš norėčiau būti, ir ilgai negalvodamas atsakiau, kad ugniagesiu, – pasakoja Ugniagesių mokyklos kursantas Alius. – Ir štai aš čia“.

Jei norite daugiau sužinoti apie mokyklas, kurias renkasi drąsūs, tvirti ir ištvermingi, ir savo akimis pamatyti, ko ir kaip jose mokomasi, žiūrėkite TV laidą iš ciklo „Tavo supergalia“, kuris finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Aštuntoji laida – šį šeštadienį, gruodžio 15 d., 10.30 val. per TV3.