Žinių radijas: „Iššūkiai, kuriuos kelia skaitmeninė era: kaip juos įveiksime?“

Skaitmeninė ir dirbtinio intelekto era – ne kažkas, kas nutiks tolimoje ateityje. Ji jau atėjo ir reikalauja iš mūsų tokių žinių, įgūdžių ir kompetencijų, apie kurias vakar nė negalvojome. Būtent reikiamų įgūdžių trūkumas – vienas didžiausių iššūkių, kuriuos teks įveikti visoms šalims įgyvendinant Europos žaliąjį kursą. Siekiant stiprinti verslo, mokymo įstaigų, valstybės institucijų bendradarbiavimą ir taip padėti įmonėms spręsti kvalifikuotų darbuotojų trūkumo problemą, o žmones paskatinti nuolat tobulėti ir kelti kvalifikaciją, 2023-ieji buvo paskelbti Europos įgūdžių metais.

Kaip naujosios technologijos paveiks ateities darbo rinką? Kokių įgūdžių ir gebėjimų prireiks kiekvienam iš mūsų, kad profesinė karjera būtų ilga ir sėkminga? Kaip stiprinti mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimą, kad profesijos besimokantys žmonės sukauptų kuo daugiau įgūdžių realioje darbo vietoje, ir ko reikia, kad ateities darbo rinkai būtų parengti kvalifikuoti specialistai? Apie tai Lietuvos pedagogai, švietimo įstaigų vadovai, verslo atstovai ir mokslininkai kartu su kolegomis iš užsienio šalių diskutavo Vilniuje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Įgūdžiai Lietuvoje: ateities darbo rinkai ir pilietiškumui“.

Apie tai buvo diskutuojama ir Žinių radijo laidoje „Ekspertai pataria“, kurioje dalyvavo švietimo, mokslo ir sporto viceministrė dr. Agnė Kudarauskienė, Kautech direktorius, Europos profesinio mokymo įstaigų asociacijos valdybos narys dr. Paulius Čepas ir Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos direktorius Darius Lasionis.
Laidos, kuri buvo transliuojama 2023 m. gruodžio 18 d., įrašo prašom klausytis čia.

Laida parengta įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis.