2013 metų Gerosios patirties konkursas

Informacija apie 2013 m. gerosios profesinio mokymo patirties sklaidos konkursą

Konkursą organizavo Švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo ir orientavimo skyrius kartu su Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru. Konkurso tikslas buvo paskatinti profesinio mokymo įstaigas pasidalinti absolventų sėkmės istorijomis, kurios motyvuotų kitus sekti jų pavyzdžiu ir įkvėptų pasirinkti arba sugrįžti į profesinį mokymą.

Konkursui buvo atsiųsta 56-ių profesinio mokymo absolventų istorijos.

 • Beveik pusė absolventų, kurių istorijas atsiuntė profesinio mokymo įstaigos, sėkmingai dirba pagal profesinio mokymo įstaigoje įgytą specialybę.
 • Kas penktoje istorijoje pavaizduota abipusė sėkmė, kai baigusieji profesinio mokymo įstaigą, vėliau joje įsidarbino profesijos mokytojais arba administracijoje.
 • Kas penktas absolventas ir toliau gilino profesinio mokymo įstaigoje įgytas žinias ir baigė bakalauro ir magistrantūros studijas.
 • Kas dešimtas – baigęs mokslus įgavo stimulą kurti nuosavą verslą.
 • Profesinio mokymo įstaigas baigę užima ir vadovaujančias pareigas: yra įsteigę įmones, vadovauja joms, užima atsakingas projektų vadovų pareigas. Turime net profesinio mokymo absolventą – seniūną.
 • Dalis absolventų savo karjeros siekia užsienyje. Pavyzdžiui, viena profesinio mokymo absolventė Londone dirba su garsiais dizaineriais, savo kolekcijas pristatančiais Londono mados savaitėje.
 • Neretai buvo paminėta, kad prie sėkmingos karjeros prisidėjo stažuotės užsienyje arba dalyvavimas meistriškumo konkursuose, dalyvavimas profesinio mokymo įstaigos mokinių tarybos veikloje.
 • Ypač džiugu sėkmės istorijose matyti, kad absolventai nenutraukia ryšių su mokykla, lankosi jose, palaiko ryšius su mokytojais, dalyvauja organizuojamuose mokyklos karjeros renginiuose, bendrauja su dabartiniais mokiniais, priima juos savo įmonėse atlikti praktikos, dalyvauja vertinant mokinių kompetencijas ir baigiamuosius darbus.

Konkurso komisija išrinko 5 profesinio mokymo įstaigų absolventų istorijas, kurių „herojai“ pasiekė profesinių aukštumų, sukūrė sėkmingą verslą ir puikiai reprezentuoja profesinį mokymą. Konkurso laimėtojais paskelbti:

 • Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro absolventai.

Ruslanas Bolgovas – vienas geriausių šalies virtuvės meistrų, dažnai vadinamą charizmatiškuoju virtuvės virtuozu. R. Bolgovas gali pasigirti dirbęs virtuvės šefu prestižiniuose šalies restoranuose, o savo kulinarinį meną demonstravo vienam garsiausių pasaulio atlikėjų, britų muzikos korifėjui serui Eltonui Johnui. Jis – Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos narys, įrodęs esąs vertas „Auksinio peilio“. Kai Visagino TVPMC mokiniai nusprendė sukurti filmą apie žymųjį virtuvės šefą, Ruslanas mielai sutiko papasakoti apie savo karjerą. Jo pasakojimas padėjo ne vienam mokiniui apsispręsti renkantis profesiją.

Vlada Garnelytė – baigė Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centrą, įgijo virėjo kvalifikaciją. Baigusi mokslus dirbo Vilniaus restoranuose ir baigė Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultetą. Jau beveik ketverius metus ji dirba Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro Ignalinos skyriaus virėjo profesijos mokytoja. Tai – savo srities profesionalė, puiki virėjo profesijos mokinių bei visos centro bendruomenės patarėja ir pagalbininkė, savo asmeniniu pavyzdžiu įrodanti, kad profesinę mokyklą baigęs žmogus gali susikurti savo sėkmę, tik reikia labai norėti ir daug dirbti.

Aleksandra Metalnikova – žinoma aktorė, televizijos laidų ir projektų dalyvė,   Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre įgijo siuvėjo-modeliuotojo kvalifikacinę kategoriją.

Andrius Švolka – nekilnojamojo turto investicinių fondų valdytojas Baltijos šalyse. „Mane mokykla užgrūdino ir paruošė kelionei į Gyvenimą. Aš iš mokyklos išsinešiau labai daug: išsiugdytą kantrybę, įgytą pasitikėjimą savimi, gyvenimo tikslų sampratą, ryžtą nugalėti sunkumus ir gebėjimą maksimaliai susikoncentruoti siekiant efektyvaus rezultato,“ – sako Andrius. Šios mokykloje įgytos savybės buvo labai svarbios studijuojant aukštojoje mokykloje.

 • Kauno ryšininkų mokyklos absolventas Darius Tamošiūnas. Profesinėje mokykloje įgijo Bankinių operacijų tvarkytojo kvalifikaciją. Darbą DNB banke pradėjo nuo žemiausio laiptelio – sąskaitų tvarkymo juridiniams asmenims, tačiau vėliau vis kilo pareigose. Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete įgijo verslo administravimo bakalauro diplomą. Nuo 2008 metų Darius Tamošiūnas yra „Citadelės“  banko valdytojo pavaduotojas  – verslo finansavimo direktorius.
 • Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro absolventas Benjaminas Šulcas. B. Šulcas dar vaikystėje nuolatos konstruodavo įvairius žaisliukus: nuo aparačiuko, skleidžiančio garso signalus, kurie perspėtų mamą, kad laikas laistyti gėles, sekimo ir pasiklausymo įrangos iki savo rankomis surinktų kompiuterių. Trečiąjį kompiuterį, surinko būdamas vos šešiolikos. Todėl jau po devintos klasės, apsisprendus, jog paprasčiau susidoroti su praktinėmis užduotimis, Benjaminas pradėjo mokytis profesinėje mokykloje. Benjaminas Šulcas – išradėjas, įmonės „Connecty“ kuriančios sistemas, galinčias stebėti įvairius įrenginius, jų valdymo procesus įmonėse, įkūrėjas.
 • Kuršėnų politechnikos mokyklos absolventas Audrius Petravičius. 2004 metais baigęs Kuršėnų politechnikos mokyklą, šiandien sėkmingai savo verslą plėtojantis stalius, įmonės „Įamžintas medis“ įkūrėjas. Audriaus pavyzdys įrodo, kad ir mažame miestelyje yra ką veikti – užsidirbti duonos sau, šeimai ir net sukurti darbo vietas kitiems.
 • VšĮ Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro absolventė Rasa Zubanova. Mokymo centre mokėsi dekoratyvinės kosmetikos ir manikiūro specialybės, po to Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros fakultete sėkmingai baigė higieninės ir dekoratyvinės kosmetologijos studijų programą ir gavo profesinio bakalauro diplomą. 2008 metais ji baigė Baltijos šalių visažistų mokymus ir įgijo vizažisto meistro vardą, suteikiantį galimybę mokyti kitus žmones. Buvusi Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro mokinė pagrįstai didžiuojasi, kad 2005 metais tarptautiniame Rygos ir 2006 metais tarptautiniame Sankt-Peterburgo vizažistų konkurse užėmė trečiąsias vietas. 2007 metais Rasa įgyvendino savo didžiąją svajonę – atidarė grožio saloną „Rasos perlas“.

Švietimo mainų paramos fondas taip pat skyrė padėką ir specialų prizą už absolventų sėkmės istorijas, kuriose atsispindėjo kryptingas karjeros siekimas įgyvendinant svajones:

 • Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriui už absolvento Žilvino Pukevičiaus sėkmės istoriją „Būsi tuo, kuo tikrai nori būti…“. Skaityti >>>
 • Šilutės žemės ūkio mokyklai už absolventų Rolando Dirgėlos ir Rimanto Žąsyčio sėkmės istoriją.Skaityti>>>
 • Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklai už absolvento Vitalijaus Kabelio sėkmės istoriją. Skaityti>>>

Mažeikių politechnikos mokyklai už absolvento Dangiro Gurausko sėkmės istoriją „Nuo mokinio iki mokytojo“.Skaityti>>>